EÇEV Çocuk ve Gençlik Edebiyatı
EÇEVYYÖSİletişim        
 
DAVET
Eğitim Süreçlerinin, Çocukların, Hayatın Arkadaşları,

Sevgili Öğretmen Dostlarımız,

Değerli Anababalar,

Dersten derse, kitaptan kitaba, çocuktan çocuğa koşarken yaşadığınız yoğunluk ve yorgunluğunuzu azaltmayı tasarladığımız anlardan birinde tıklanan kapımızdan içeri çocukların yüreğine seslenen, hepimize yol gösteren kitapların girdiği o günden bu yana edebiyat-okul, edebiyat-hayat süreçlerine kafa yoruyoruz; yanı başımızda siz, sahnemizde çocuklar, kuliste anneler, babalar...

EÇEV’in, kıymet verdiğimiz çabaları arasında yer alan çocuk ve gençlik edebiyatı günlerinin yedinci yılına erişmenin sevinci ve kıvancıyla içimiz kıpır kıpır.

“Şöyle bir ağır olun bakalım!” patırtısıyla dünyayı eve kapatan salgın günlerinde de bu güzel çabayı, çalışmayı; bilimin bize sunduğu olanaklarla, bir araya gelemeden bir araya gelerek başarmanın sevincini derinden duyumsuyoruz.

Yüz yüze geldiğimiz koşullar dayanışmayı, sosyal birliktelikleri, mesafeli kucaklaşmaları kaçınılmaz hatta zorunlu kılıyor. Doğa güçlüdür, vericidir, cömerttir... İnsan da öyledir, öyle olmalıdır. Bu nedenledir bu yıl “yaşamak” dememiz, “yaşatmak” kararlılığımızı çığlığa dönüştürmek için hepinizi, birlikte, kocaman koşulara çağırmalarımız.

Nasıl sığıyorsak yüzlercemiz, binlercemiz bir ekrana; öyle sığarız gülümsemelere, çocuk oyunlarına, kitaplara; öyle ulaşır ve sığar yüreklere esenlik dileklerimiz, çocuklarla ve onlar için üretenlerle el ele oluşlarımız.

Haydi, daha çok okuyalım bizim için yazanları, daha çok kucaklayalım çocukların dünyası boyasın tüm dünyayı diye durmaksızın çabalayanları.

Hoş geldiniz dostlar, hoş geldiniz emeğini çocuklardan esirgemeyenler, hoş geldiniz çocuklar!

Hoş geldiniz!


  
Bize Ulaşın

Adres: Şair Eşref Bulvarı Huzur İşhanı No:27/2 K:7 Montrö, İzmir/Türkiye
E-Posta: info@ecev.org.tr
Tel: 0 232 425 97 97
Mobil Tel: 0 533 593 02 73
Fax: 0 232 425 62 38

© 2015 Ege Çağdaş Eğitim Vakfı. Tüm hakkı saklıdır.